Dagsarkiv: 10 mars, 2018

Världscupen 5-milen i ”Kollen”

Cologna spurtslog Sundby i Kollens 5 mil… Daniel Richardsson 11:a

Resultatlista  HÄR


 

Skimaterialoppet i Storvreta

Skimaterialoppet i Storvreta (K)…   resultatlista   HÄR


 

Senior o Junior cuperna lördag

Senior o junior cuperna lördag = distans för seniorerna och jakt för juniorer


Resultat seniorer damer 5 km och 10 km för herrarna i (K)…   listan  HÄR

D21, 1:a Frida Karlsson Sollefteå 16.29.3… 22:a Julia Jansson Sollefteå (f.d. Månkarbo 18.15.7 – 24:a Julia Angelsiöö Storvreta 18.33.0

H21, 1:a Gustav Eriksson Mora 30.40.0… 78:a Jakob Jansson Östersund (f.d. Månkarbo 34.38.1



Resultat juniorer jaktstart         listan   HÄR

D17-18, 1:a Moa Hansson Landsbro 28.06.1 – 29:a Emma Olssson Vassunda 31.16.1 – 51:a Johanna Ingard Rex 34.23.3

D19-20, 1:a Johanna Hagström Ulricehamn 27.00.2

H17-18, 1:a Willian Poromaa Åsarna 40.31.6 – 9:a Martin Mickels Bålsta 41.54.1 – 55:a David Sjöberg Gimo 47.59.2 – 67:a Arvid Schön Storvreta 49.14.4 – 72:a Alexander Lundstein Storvreta 51.40.0 – 75:a Petter Bengtsson Storvreta 55.33.5 

H19-20, 1:a Leo Johansson 39.45.5 – 2:a Gustaf Berglund Mora (f.d. Storvreta) 39.50.3 – 42:a Karl Ingard Rex 46.58.5


 

ICA-cupen… sprint o cross

ICA-cupen dag två med sprint och cross i (F)… 


Resultat sprint.    HÄR

D13, 1:a Sofia Pedersen J/H 2.08.7 – 7:a Emelie Melin Tierp 2.14.9 – 47:a Tuva Åhlén Vassunda 2.28.2 – 52a Frida Melin Gimo 2.29.8 – 61:e Agnes Jansson Rex 2.33.8 – 78:a Hedvig Lindqvist Rex 2.46.1

H13, 1:a Erik Bergström Dalarna 1.56.6 – 33:a Albin Jeleby Häverödal 2.15.3 – 61:a Allan Wahlström Bålsta 2.23.2 – 83:a Simon Sandberg Rex 2.35.9

D14, 1:a Elin Näslund Ångermanland 1.55.3 – 38:a Emmi Nyberg Bälinge 2.16.3 – 70:e Alva Adill Öregrund 2.29.8 – 91:a Frida Jansson Öregrund 2.45.9 – 92:a Amanda Fredriksson Häverödal 2.46.6 – 93:a Linnéa Nordström Vassunda 2.56.8 – 94:a Dorotea Petersson Storvreta 2.59.8

H14, 1:a Hugo Ström Dalarna 1.49.9 – 21:a Edvin Schön Storvreta 1.58.7 – 53:a Axel Rustas Storvreta 2.08.3 – 58:a Johan Thulin  Bålsta 2.09.2 – 66:a Oskar Jäderblom Fjärdhundra 2.11.4 – 78:a Albin Värnebjörk Månkarbo 2.26.0 – 85:a Anton Fredin Bålsta 2.47.6


Resultat Cross.   HÄR               OBS!  skriver bara förnamnen nu…

D13, 13:a Tuva 1.29.8 – 42:a Frida 1.38.8 – 50:a Agnes 1.39.9 – 76:a Hedvig 1.49.3 – 81:a Emelie 1.53.1

H13, 64:a Allan 1.37.1 – 69:a Simon 1.39.2 – 71:a Albin 1.40.5

D14, 47:a Alva 1.33.5 – 62:a Emmi 1.39.7 – 84:a Amanda 1.48.7 – 89:a Linnéa 1.52.1 – 91:a Frida 1.52.8 – 94:a Dorotea 2.15.8

H14, 48:a Edvin 1.25.5 – 50:a Axel 1.25.9 – 55:a Johan 1.27.6 – 68:a Albin 1.31.1 – 70:a Anton 1.32.2 – 79:a Oskar 1.37.3


 

mars 2018
M T O T F L S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Senaste inlägg

Kategorier

Tävlingsprogram USF

Bertils Länklista

Världscupen

Kommentarer

Vädret Månkarbo